Izdvajamo Region

Poruke sa skupa u Beogradu: Razobličavanje mita o genocidu srpski nacionalni interes

Fotografija: Agencije

Razobličavanje mita o genocidu u Srebrenici srpski je nacionalni interes i vrijeme je da Srbi rade na tome, i to na državnom nivou, smatra politikolog Aleksandar Pavić

Pavić je na tribini “Srebrenica protiv genocida – tri decenije manipulacije” u Beogradu poručio da je očigledno da Bošnjaci neće odustati od svog mita i dalje stigmatizacije Srba.

Sponzorisano

On smatra da je Zapadu bilo važno da zalijepe etiketu genocidnosti na srpski narod, a prvi razlog je bio da se legitimizuje zapadna okupacija.

“To služi kao batina koja treba da bude večno nad našim glavama, da permanentno budemo u defanzivi, da permanentno radikalizuje Bošnjake i druge narode, a naročito Hrvate, koji time brane i operacije `Bljesak` i `Oluja`. To je deo imperijalne politike `zavadi, pa vladaj`”, rekao je Pavić.

On je dodao da je Srebrenica bila opravdanje za bombardovanje SRJ i Srbije 1999. godine, ali i za agresije i intervencije širom svijeta poput Iraka i Sirije.

I profesor Univerziteta u Istočnom Sarajevu Srđan Perišić smatra da je Zapad koristio priču o Srebrenici za ostvarivanje svojih ciljeva, kako na ovom prostoru, tako i u drugim dijelovima svijeta.

“`Genocid u Srebrenici` je metodologija upravljanja Srbima i Balkanom. Kasnije je `genocid` poslužio kao `smokvin list` američkih intervencija u muslimanskom svetu”, naveo je Perišić.

Prema njegovim riječima, dolaskom Donalda Trampa na vlast u SAD i rascjepom na Zapadu nosilac metodologije o “genocidu” postala je evropska trojka, koju čine Velika Britanija, Francuska i NJemačka.

Perišić je rekao da je pitanje kako će se Trampova politika odrediti prema toj metodologiji, a kao jednu od mogućnosti naveo da Tramp odustane od metodologije “genocida” i time nastavi otpor globalističkim strategijama, koji bi tako postao i dio strategije prema islamskom svijetu.

Advokat Branko Lukić rekao je da Srbi imaju osnov da se uradi revizija rada Haškog tribunala, dodajući da je srpska pozicija sve bolja kako vrijeme prolazi, zbog čega to treba iskoristiti, jer su presude tribunala u Hagu osnov za dalju stigmatizaciju Srba.

Lukić je naveo da je Haški tribunal postao svojevrsno “slijepo crijevo” međunarodnog prava pošto niko ne priznaje njegovu praksu i nema pravo da se poziva na nju na drugim sudovima.

On je objasnio da su tome kumovali brojni propusti i nedorečenosti, počev od konačnog broja žrtava u Srebrenici, za šta nije bilo dokaza i zbog toga što su u Srebrenici uništene sve knjige rođenih i umrlih do 1995. godine.

Advokat Milenko Radić rekao je da treba ići na to da se nastavi ili obnovi tužba protiv BiH za genocid pred Međunarodnim sudom pravde, jer je to, prema njegovom mišljenju, jedini način da se Bošnjaci bar donekle povuku i prestanu sa širenjem priče o navodnoj genocidnosti Srba.

Radić tvrdi da je srpska strana bila suočena sa pritiscima i ucjenama i da je zato svojevremeno povukla protivtužbu za genocid protiv BiH, koja je imala 1.154 strane i mnoštvo dokaza o zločinima nad Srbima, koji su sklonjeni, što je Bošnjacima omogućilo da pred Međunarodnim sudom pravde izdejstvuju presudu o Srebrenici.

Diplomata Miloš Vukašinović, koji je bio stalni predstavnik BiH pri UN, rekao je da pisanje sarajevskih medija jasno ukazuje da političko Sarajevo ni nakon prošlogodišnje Rezolucije Generalne skupštine UN nije zadovoljno dosadašnjim aktima osuda i stigmatizacijom srpskog naroda i da razmišlja o sljedećim akcijama manipulacija Srebrenicom.

“Republika Srpska i Srbija ne trebaju gubiti vrijeme, već se trebaju pripremiti kako bi sljedeću neprijateljsku akciju Sarajeva dočekali spremniji i organizovaniji nego do sada”, naveo je Vukašinović.

Agencije

Besplatnu Android aplikaciju portala Trag Media preuzmite ovdje.

Podijelite vijest