Predsjednik SNSD-a Milorad Dodik uputio je čestitku povodom Vidovdana, krsne slave Vojske Republike Srpske i Trećeg pješadijskog (Republika Srpska) puka.
Dodik je čestitku uputio komandantu puka, brigadiru Goranu Maksimoviću, oficirima, podoficirima i svim pripadnicima Trećeg pješadijskog (Republika Srpska) puka.
On je poručio da Vidovdan u kolektivnom pamćenju srpskog naroda zauzima posebno mjesto kao simbol istrajnosti, žrtve i nepokolebljive borbe.
Dodik je istakao da se na ovaj veliki praznik, s posebnim pijetetom, treba prisjetiti svih poginulih boraca Vojske Republike Srpske.
Kako je naveo, oni su svojom hrabrošću i požrtvovanošću branili svoj narod, vjeru i ognjište, a njihova žrtva ugrađena je u temelje Republike Srpske.
On je izrazio uvjerenje da će pripadnici Trećeg pješadijskog (Republika Srpska) puka i ubuduće biti dostojni čuvari tradicije Vojske Republike Srpske.
Dodik je dodao da će se pripadnici puka i dalje voditi vrijednostima časti, odgovornosti i profesionalnosti.
banjaluka.net




