Izdvajamo Region

Vučić: Razgovori sa MOL-om ne idu dobro

Fotografija: Videoplus

Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je da situacija u vezi sa pregovorima oko naftnog sektora i kompanije NIS nije nimalo jednostavna, navodeći da razgovori sa kompanijom MOL “ne idu dobro”, ali da se Srbija nada da će američka administracija imati razumijevanja kada je riječ o mogućim sankcijama.

Vučić je ocijenio da se svijet nalazi u ozbiljnoj ekonomskoj krizi, koja je, kako kaže, mnogo šira od problema na tržištu nafte i energetske krize.

Sponzorisano

Govoreći o aktuelnim pregovorima i roku koji ističe 22. maja, Vučić je rekao da Srbija pokušava da pronađe održivo rješenje, ali da nije siguran u pozitivan ishod.

– Nama ovo sa MOL-om ne ide dobro, ne ide sjajno. Uvek ćemo da ostavimo mogućnost da se to uradi kako treba, ali nisam preveliki optimista – rekao je Vučić.

Dodao je da očekuje da će američka kancelarija za kontrolu strane imovine OFAC imati razumijevanja za poziciju Srbije.

Sponzorisano

– Nadam se da će američki OFAC razumeti poziciju Srbije i da neće Srbija ni kriva ni dužna biti kažnjena i ja ih molim da to razumeju – naveo je predsjednik Srbije.

Sponzorisano

Poručio je da je situacija daleko komplikovanija nego što javnost može da vidi i da se u pozadini vode ozbiljne političke i poslovne igre.

– Kad bih pričao sve što znam o svemu tome u poslednjih godinu dana, film biste mogli da napravite, da samo vidite ko nas sve kako vara, laže, kakve se sve igre igraju, šta je iza kulisa – rekao je Vučić.

Uprkos tome, predsjednik Srbije tvrdi da će država uspjeti da obezbijedi stabilnost i zaštiti interese građana.

Vučić je naglasio da je osnovni zadatak države da sačuva ekonomsku stabilnost i pomogne građanima u uslovima globalne krize.

– Naš je posao da brinemo o ljudima i da pronađemo način kako da izađemo iz ove teške svetske ekonomske krize – rekao je, dodajući da će Srbija “izdržati sve” uprkos pritiscima i izazovima.

Agencije

Podijelite vijest