Izdvajamo Region

Vučić ponovo o ubistvu Nešovića: Neki se nisu raspitali…

Fotografija: Videoplus

Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je da je policija reagovala odmah nakon što je prijavljen nestanak Aleksandra Nešovića u beogradskom restoranu na Senjaku, odbacujući tvrdnje da je slučaj povezan sa narko kartelima. Govoreći iz Bakua, Vučić je poručio da je država pokazala profesionalizam i najavio novi zakon koji će zabraniti pripadnicima bezbjednosnih službi da rade za ljude iz podzemlja.

“Policija je reagovala kada je dobila prijavu”
Naime, kako prenosi Nova, predsjednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas, 17.maja, komentarišući kritike da je policija kasno reagovala u slučaju nestanka A.N. u beogradskom restoranu na Senjaku nakon kog je uhapšeno 10 osoba, među kojima i tri policajca i načelnik beogradske policije Veselin Milić, da je policija počela da radi kada je dobila prijavu.

Sponzorisano

“Kažu: ‘Policija je ćutala dva dana (nakon nestanka)’. Pa tek posle 15, 18 sati, kada je supruga došla da prijavi da joj supruga nema, ispričala šta se dogodilo, gde i kako je otišao, tada je policija krenula da radi”, rekao je Vučić srpskim novinarima u Azerbejdžanu.

Komentarišući izjavu lidera Stranke slobode i pravde (SSP)Dragana Đilasada su danas kriminal u Srbiji i povezanost države i kriminalaca veći nego u Kolumbiji, za šta je okrivio Vučićevu vlast, predsjednik Srbije je pitao “kakve veze taj slučaj ima sa narko dilerima i Kolumbijom”.

“Ovo nikakve veze sa tim nije imalo. Niste se potrudili čak ni da se raspitate o čemu se radi”, naveo je Vučić.

Sponzorisano

Prema njegovim riječima, policija i država su u tom slučaju pokazali “apsolutni profesionalizam, poštujući presumpciju nevinosti”.

Sponzorisano

“Nisu osumnjičeni policajci da su učestvovali u ubistvu. Šta je trebalo? Kao Džajiću i Cvetkoviću kada ste stavljali lisice na ruke, a posle toga morali da ih pustite jer niste imali ništa? Ali ste legende srpske predstavljali kao fudbalsku mafiju”, naveo je Vučić.

Dodao je da je svako nevin dok se na sudu ne dokaže drugačije.

“A pri tom, ovde ne postoji osnov sumnje, koliko sam ja razumeo, da je (Milić) učestvovao u izvršenju najtežeg krivičnog dela, već u prikrivanju ili ne znam čemu još. Država je i po tom pitanju reagovala brzo i pokazala da nema zaštićenih i da će onako kako tužilac kaže, da radi i da postupa”, naveo je on.

Najava zakona o zabrani rada za ljude iz podzemlja

Ocijenio je da je u cijelom slučaju problematično što je bilo ljudi iz sistema bezbjednosti koji su čuvali “ljude iz podzemlja”, ponovo najavljujući da će država donijeti zakon kojim će to biti zabranjeno.

“Mi imamo pravilnike koji govore o tome da ne smeju policajci to da rade. Ono što je bio problem u ovome, to nema veze ni sa Milićem, ni sa ovim, ni sa onim, već to što nam se pojavljuju ljudi koji čuvaju ljude koji su deo podzemlja. Pa čekaj, za koga ti ustvari radiš?”, upitao je Vučić.

Agencije

Podijelite vijest