Izdvajamo Politika

Oglasio se Kovačević o nejasnoćama u SDS-u

Fotografija: Miloš Dragičević/Tragmedia

Predsjednik Republike treba da bude politički autoritet sa ozbiljnim znanjem, sa ozbiljnim obrazovanjem i sa ozbiljnim iskustvom, spreman da vodi Republiku Srpsku i SNSD će se za to izboriti, poručio je član Glavnog odbora SNSD-a Radovan Kovačević.

Kovačević je rekao da ne može ni zamisliti da Glavni odbor SNSD-a donese odluku da je predsjednik SNSD-a kandidat za neku funkciju, pa da onda bilo ko o tome pregovara i sa tim trguje, a da se u SDS-u upravo to sada dešava.

Sponzorisano

Prema njegovim riječima, Glavni odbor SDS-a je donio odluku da je predsjednik stranke kandidat za predsjednika Republike, a sada time trguju i o tome se kalkuliše.

“Ukoliko im se to zaista desi, to će definitivno biti kraj SDS-a. Onda, s druge strane, imate Draška Stanivukovića koji kaže da on može da bude jedino kandidat za predsjednika Republike Srpske, jer pazite sada, kaže da nema dovoljno znanja i iskustva da bi bio kandidat za člana Predsjedništva”, pojasnio je Kovačević novinarima u Sarajevu.

To znači, naveo je Kovačević, da je Stanivuković stavio Sarajevo iznad Banjaluke, da je stavio BiH iznad Republike Srpske, te da je to nedopustivo.

Sponzorisano

“To znači da on misli da predsjednik Republike Srpske treba da bude neko ko je neiskusan i nema nikakvo iskustvo, neko ko nema znanje, ko nema obrazovanje. Mi mislimo apsolutno suprotno. Predsjednik Republike treba da bude politički autoritet sa ozbiljnim znanjem, sa ozbiljnim obrazovanjem i sa ozbiljnim iskustvom, spreman da vodi Republiku Srpsku i mi ćemo se za to izboriti”, poručio je Kovačević.

Sponzorisano

Komentarišući izjavu člana Kolegijuma Predstaničkog doma Denisa Zvizdića, da neće Sarajevo “otjetrati” lidera SNSD-a Milorada Dodika u političku penziju, nego da će to učiniti opozicija iz Republike Srpske, Kovačević, koji je delegat u Domu naroda Parlamentarne skupštine BiH, poručio je da Dodika nisu mogli da otjeraju ni Majkl Marfi, ni Kristijan Šmit.

“S obzirom na to da oni, po volji Sarajeva, nisu uspjeli da završe taj posao, sada Denis Zvizdić izdaje ferman opoziciji iz Republike Srpske da oni pokušaju da idu u još jednu samoubilačku misiju napada na Republiku Srpsku i na predstavnike Republike Srpske”, naglasio je Kovačević.

Prema njegovim riječima, ono što je najbitnije, i Denis Zvizdić i Elmedin Konaković, i njihova politička stranka su već otišli u političku penziju i to upravo zahvaljujući Miloradu Dodiku, njegovom poslu i njegovim rezultatima.

Agencije

Podijelite vijest