Fudbaleri Zrinjskog osvojili su Kup BiH. Oni su u revanš utakmici remizirali protiv Veleža 1:1, ali su zbog pobjede u prvom meču 1:0 osvojili trofej.
Utakmicu je obilježio i prekid u 65. minutu kada je ubačen topovski udar na teren, kad su na zemlji ostali da leže Nemanja Bilbija i Kerim Memija.
Nakon pauze i upozorenja, duel je ipak priveden kraju. Na kraju su igrači dobili i dva crvena kartona.
Nije bilo vatreno samo na tribinama, već i na terenu. Zrinjski je poveo u četvrtom minutu kada je Nemanja Bilbija kaznio grešku Veleža.
Nakon toga su dva tima imala šanse u kojima su pogađali stative, pa se rezultat nije mijenjao sve do finiša.
Istina, Zrinjski je i ranije mogao da riješi sve dileme, ali je udarac Nemanje Bilbije sa penala zaustavio golman Karić.
U sudijskoj nadoknadi je pogodio Armin Spahić, ali nije bilo vremena za potpuni preokret, prenosi Glas Srpske.
banjaluka.net




