Predsjednik Vlade Republike Srpske izjavio je u obraćanju poslanicima u Narodnoj skupštini Republike Srpske da bi od 1. jula trebalo da počne primjena zakona o izmjenama i dopunama Zakona o pravima boraca, vojnih invalida i porodica poginulih boraca Odbrambeno-otadžbinskog rata Republike Srpske.
Ovo zakonsko rješenje razmatra se po hitnom postupku, jer da se našlo u redovnoj proceduri prema riječima Minića ne bi bilo završeno do sljedeće godine.
– Sve ono što se odnosi na srazmjernu penziju biće isključeni svi borci, sve boračke kategorije i niko neće imati obavezu 10,2 odsto – poručio je Savo Minić.
Dodao je da će između 10 i 14 miliona KM izvdojiti za liječenje najtežih bolesti, rijetkih bolesti.
– Nažalost tu je najviše naših boraca, isključićemo liste čekanja i za te terapije i za lijekove – rekao je Minić.
Srpskainfo




